لوگو دکتر فرخ کامران خواجوی
Search
Close this search box.
پروتز سینه اشکی - دکتر کامران خواجوی

پروتز سینه اشکی مناسب چه کسانی است؟

عمل پروتز گذاری سینه یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی بانوان است که برای جبران سینه از دست رفته یا بافت تحلیل رفته سینه در اثر بیماری، شیردهی و کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما پروتز سینه اشکی مناسب چه کسانی است؟ این فرم پروتز بهتر است یا فرم گرد؟ و میزان ماندگاری پروتز سینه اشکی چقدر است؟ شایان ذکر است که فرم پروتز اشکی ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند و بین ۸ تا ۲۰ سال ماندگاری دارد.

پروتز سینه اشکی چه شکلی است و چه کاربردی دارد؟

این نوع پروتز سینه که فرمی به شکل قطره یا همان اشک دارد، در بالا باریکتر و در پایین حجیم‌تر است.، بنابراین نسبت‌به فرم سینه گرد، ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌کند.

 افرادی که بافت سینه کمتری دارند و می‌خواهند فرم طبیعی سینه خود را بازگردانند، بهتر است از این نوع پروتز استفاده کنند. اما باز هم انتخاب فرم مناسب پروتز به شرایط فرد، نوع برش عمل و انتظارات فرد از پروتز گذاری بستگی دارد.

انواع پروتز سینه اشکی

دو نوع اصلی پروتز سینه اشکی، ۱) پروتزهای جنس سالینی (آب نمکی) و ۲) سیلیکونی هستند. این دو پروتز هر دو پوسته‌ای از جنس سیلیکون جامد دارند؛ و درحالی‌که پروتز سالینی از سالین یا آب نمک پر شده، پروتز سیلیکونی پرشده از ژل سیلیکون است. نوع سالینی قیمت کمتری نسبت‌به نوع سیلیکونی دارد و همچنین به‌دلیل ترکیبات طبیعی‌تر خود، عوارض کمتری را موجب می‌شود. اما پروتزهای سیلیکونی بافت نرم‌تری دارند و بیشتر مشابه بافت سینه هستند.

کاندیدای مناسب پروتز سینه اشکی

افرادی که ویژگی‌های زیر را دارا هستند، کاندیدای مناسب پروتز سینه اشکی محسوب می‌شوند:

  • کسانی که از فرم و اندازه سینه خود ناراضی هستند.
  • افرادی که سینه‌شان به‌طور مادرزادی رشد کافی نداشته و یا در طی دوران شیردهی، کاهش وزن یا بیماری آن را از دست داده‌اند.
  • افرادی که سینه‌هایی نامتقارن دارند و حال می‌توانند به‌وسیله پروتز سینه اشکی آن را بهبود دهند.
  • این پروتز برای افراد بالای ۲۲ سال مناسب است و برای تیپ بدنی ریزه‌اندام‌ها نیز کاربرد دارد.
  • برای ایجاد فرمی طبیعی و پهن‌تر، این پروتز نسبت‌به فرم گرد کاربرد بیشتری دارد.
  • شرط دیگر جایگذاری پروتز اشکی، برخورداری از سلامت روحی و جسمی است.

ماندگاری پروتز سینه اشکی

به‌طورکلی میزان ماندگاری پروتز سینه بین ۸ تا ۲۰ سال تخمین زده شده؛ اما توصیه می‌شود افراد بین ۹ تا ۱۲ سال زمان را با یک پروتز سپری کنند و سپس آن را تعویض نمایند. اما این ماندگاری به چه عواملی بستگی دارد؟ در واقع اولین آیتم حائز اهمیت در ماندگاری پروتز احساس راحتی و رضایتی است که فرد نسبت‌به پروتز سینه خود دارد. این بدان معنی است که انتخاب درست فرم و اندازه پروتز می‌تواند میزان ماندگاری آن را افزایش دهد.

 همچنین هرچه برند بهتری را برای خرید پروتز انتخاب کنید، کیفیت آن بهتر خواهد بود و طبیعتا طول عمر بالاتری دارد. دقت کنید سوراخ شدن و نشتی پروتز که از موانع طول عمر بالای آن هستند و همچنین درد بعد از پروتز سینه، در اثر بی‌تجربگی پزشک و یا عدم رعایت صحیح مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بروز پیدا می‌کنند. بنابراین نکته مهم دیگر در افزایش ماندگاری پروتز سینه اشکی مراجعه به پزشکی حاذق و باتجربه است.

قیمت پروتز سینه اشکی

بخش قابل توجهی از هزینه عمل پروتز سینه به هزینه خرید یک جفت یا همان دو عدد پروتز سینه مربوط می‌شود. پروتز سینه اشکی حدود ۲- ۳ میلیون تومان گرانتر از فرم گرد است. اما علاوه‌بر فرم پروتز، جنس آن نیز بر هزینه آن موثر است؛ به‌طوری‌که پروتزهای سیلیکونی به‌دلیل کیفیت و کارایی بالاتر خود هزینه بیشتری نسبت‌ به پروتزهای آب نمکی (سالینی) دارند. افزون‌بر این دقت کنید که هرچه سایز پروتز سینه اشکی بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. برندهای مختلف هزینه متفاوتی را برای پروتزهای ساخت خود در نظر می‌گیرند.

خرید پروتز سینه اشکی سال ۱۴۰۲

در طول این نوشته به معرفی یکی از کاربردی‌ترین انواع پروتز، پروتز با فرم اشکی، پرداختیم. این پروتز اگرچه کمی گران‌تر از فرم گرد است، اما کیفیت و ظاهر بهتری دارد و برای جایگذاری در بدن افرادی که حجم سینه کمتری دارند، مناسب تر است. البته برای خرید پروتز سینه ۱۴۰۲ موارد دیگری نیز هست که باید برای خرید پروتز به آن توجه کنید و از جمله آن‌ها انتخاب جنس پروتز (سالینی یا سیلیکونی) است.

*~ سوالات متداول درباره پروتز سینه اشکی ~*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط