لوگو دکتر فرخ کامران خواجوی
Search
Close this search box.
هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی

امروزه یکی از رایج ‌ترین و محبوب ‌ترین جراحی‌ های زیبایی عمل بینی است که یکی از مهم‌ترین دغدغه ‌های زیبا جویانی که قصد این عمل را دارند هزینه عمل بینی است چرا که هزینه این عمل بسیار متغییر است و نمی ‌توان یک قیمت ثابت یا واحد را برای آن در نظر گرفت و نوسانات بسیاری در این زمینه به چشم می ‌خورد علاوه بر آن هزینه عمل بینی روز به روز در حال افزایش است؛ بطور کل عوامل بسیار مختلفی بر روی هزینه نهایی عمل بینی تاثیرگذار است که در ادامه این مطلب شرح خواهیم داد.

هزینه عمل بینی استخوانی

همه ما شنیده‌ ایم که نتیجه عمل بینی‌ های استخوانی رضایت ‌بخش‌تر است و عمل چنین بینی ‌هایی برای پزشکان راحت‌تر است بنابراین ممکن است که برخی از پزشکان تعرفه ثابتی در مورد عمل بینی استخوانی و گوشتی نداشته باشند و با توجه به اینکه عمل بینی استخوانی راحت‌تر است هزینه عمل بینی استخوانی نیز کمتر باشد.

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

بر اساس سال‌ها تجربه پزشکان جراح و افراد زیبا جویی که تحت عمل بینی قرار گرفته‌ اند مشخص شده است که حساسیت عمل بینی گوشتی نسبت به استخوانی بیشتر است و فرم ‌دهی به بینی پهن و گوشتی سخت‌تر از بینی استخوانی می ‌باشد از این رو ممکن است برخی از پزشکان تعرفه بالاتری در مورد هزینه عمل بینی پهن و گوشتی را در نظر بگیرند.

عوامل موثر بر هزینه بینی

اصلی ترین فاکتورهایی که بر قیمت عمل بینی تاثیر می گذارد، به شرح زیر است:

نوع عمل بینی

عمل بینی نیز به شکل ویژه‌ ای بر روی هزینه عمل بینی اثرگذار است و عمل بینی می ‌تواند عمل بینی ترمیمی، عمل انحراف بینی و یا عمل زیبایی بینی باشد که خود شامل عمل بینی طبیعی، عروسکی یا فانتزی و نیمه فانتزی می ‌شود.

در هر یک از عمل ‌های فوق ممکن است تعرفه عمل متفاوت باشد و پزشک پس از معاینه کلی و تشخیص سختی عمل تعرفه بالاتری را برای شما در نظر بگیرد که این مسئله نیز کاملا نسبی است.

جراح مورد نظر

پزشک جراح انتخابی شما یکی از اصلی‌ ترین عوامل در تعیین هزینه عمل بینی است و در واقع هیچ مسئله ‌ای مانند پزشک جراح، رنج قیمتی عمل بینی را نمی ‌تواند تعیین کند. به طور حتم هرچقدر جراح شما بنام‌تر و با تجربه‌تر باشد هزینه دستمزد او نیز بالاتر از پزشکان کم تجربه‌تر است.

روش عمل بینی

همانطور که می ‌دانید دو روش کلی برای عمل بینی وجود دارد که شامل عمل بینی به روش باز و عمل بینی به روش بسته می‌ شود و هزینه عمل بینی در هر یک از این روش‌ ها متفاوت است و معمولا با توجه به اینکه عمل بینی به روش بسته نیازمند مهارت بیشتری است هزینه آن نیز مقداری بالاتر است.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

اینکه محل جراحی شما چه کلینیک یا بیمارستانی باشد نیز به شکل ویژه ‌ای روی هزینه عمل بینی تاثیر می ‌گذارد و قطعا هزینه این عمل در بیمارستان‌ های دولتی نسبت به کلینیک یا بیمارستان ‌های خصوصی کمتر خواهد بود.

هزینه عمل بینی اقساط

امروزه برخی از کلینیک ‌ها و بیمارستان ‌ها و همچنین بعضی از پزشکان جراح تحت شرایط خاصی عمل بینی را به صورت اقساط نیز انجام می ‌دهند که بطور حتم شرایط اقساط در کلینیک ‌های مختلف و پزشکان متفاوت با یکدیگر فرق دارد اما مسلما هزینه عمل بینی به شکل اقساط نسبت به هزینه نقدی مقداری بیشتر است.

هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان

امروزه عمل بینی در بیمارستان‌ ها و کلینیک‌ های متعددی قابل انجام است و در مورد هزینه عمل بینی وجود دارد این است که هرچقدر کلینیک یا بیمارستان موردنظر مجهزتر و باکیفیت‌تر باشد هزینه عمل در آن به مراتب بیشتر است.

هزینه های قبل از عمل بینی

عمل بینی نیز همانند اکثر عمل ‌های دیگر یک سری اقدامات قبل از عمل دارد که در مجموع بر روی هزینه عمل بینی تاثیرگذار هستند که شامل موارد زیر می‌باشند.

ویزیت و مشاوره پیش از عمل

شما پیش از عمل بینی لازم است که حداقل یک جلسه توسط پزشک جراح خود ویزیت شوید و مشاوره‌ های لازم را در خصوص عمل بینی دریافت کنید که هزینه این ویزیت و مشاوره در هزینه کلی عمل بینی باید محاسبه شود.

عکس‌برداری و اسکن سه بعدی

برای عمل بینی پزشک یک سری عکس‌ ها در زوایای مختلف از صورت و بینی شما گرفته یا به شکل اسکن سه بعدی صورت شما و حالت مناسب بینی را بررسی می ‌کند که این مرحله نیز در هزینه عمل بینی نقش دارد.

آزمایش‌های پیش از عمل

پیش از عمل بینی پزشک یک آزمایش کلی از شما گرفته تا وضعیت جسمی شما را بررسی کند و بفهمد که آیا شرایط جسمی لازم جهت عمل را دارید یا خیر و هزینه این آزمایش ‌ها نیز با هزینه عمل بینی محاسبه می‌ شود.

هزینه‌های بعد از عمل بینی

جدا از هزینه‌ خود جراحی بینی و هزینه ‌های جانبی قبل از عمل یک سری هزینه ‌ها نیز وجود دارد که مربوط به مراقبت ‌های پس از عمل بینی است که باید آن‌ ها را با هزینه عمل بینی در نظر گرفت که شامل موارد زیر هستند.

ویزیت پس از عمل

بین 7 تا 10 روز پس از عمل لازم است پزشک گچ، آتل، تامپون و پانسمان‌ های اولیه عمل بینی شما را بردارد و یا حتی پیش از برداشت آن ‌ها یک جلسه شما را ویزیت و معاینه کند و هزینه این مرحله نیز جزء هزینه عمل بینی است.

داروها و وسایل مراقبتی

شما به یک سری وسایل مانند: چسب بینی و احتمالا یک سری دارو برای دوران نقاهت عمل بینی نیاز دارید که هزینه خرید این داروها و وسایل نیز را در برآورد هزینه عمل بینی باید در نظر بگیرید.

هزینه جلسات درمانی

گاهی ممکن است که پزشک برای کاهش ورم بینی یا مشکلات احتمالی پس از آن یک سری اقدامات و جلسات پزشکی مانند: ماساژ درمانی یا تزریق دارد را در نظر بگیرد که این جلسات نیز بر روی هزینه عمل بینی تاثیر می‌ گذارند.

در مجموع عمل بینی جزء عمل‌ هایی است که تفاوت‌ قیمت‌ های بسیاری در مورد هزینه آن به چشم می‌ خورد و هزینه این عمل در افراد مختلف متغییر است. هرچقدر که پزشک جراح شما مطرح‌تر و کلینیک یا بیمارستانی که در آن عمل را انجام می‌دهید به‌روزتر و مجهز‌تر باشد هزینه عمل بینی شما نیز بیشتر خواهد بود اما به این معنا نیست که نتیجه عمل بینی در بیمارستان‌های معمولی یا پزشکانی که شهرت کمتری دارند بد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط