لوگو دکتر فرخ کامران خواجوی
Search
Close this search box.

زاویه سازی صورت با ژل

زاویه سازی صورت با ژل برای افزایش زیبایی چهره انجام می شود. بسیاری از افرادی که از ظاهر فک خود راضی نیستند، می توانند با تزریق ژل ظاهر آن را بهبود ببخشند. آنجایی که این روش کم خطر و کم تهاجم است، مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشد. به منظور آشنایی بیشتر با ماندگاری، عوارض و هزینه و مراقبت های بعد از زاویه سازی فک و صورت با ژل تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مزایا زاویه سازی فک و صورت با ژل

تزریق ژل یکی از بهترین روش های زیبایی برای جبران نقص های فک و صورت محسوب می شود. کانتورینگ صورت با تزریق ژل می تواند مزایای فراوانی داشته باشد که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • این روش کم خطر است و نسبت به جراحی هزینه های کمتری دارد.
 • این روش باعث تقویت شدن چانه می شود و خط فک را متقارن می سازند.
 • با کمک این روش شما می توانید ظاهری زیبا و بیضی شکل را به فک خود هدیه کنید.
 • زاویه سازی فک نیز می تواند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بالا ببرد.

زاویه سازی صورت با ژل برای چه افرادی مناسب است؟

زاویه سازی صورت با ژل روشی ساده و کم خطر است که منجر به فرم دهی به ناحیه چانه می شود. برای این که ژل زاویه سازی را به فک خود تزریق کنید، ابتدا باید یک پزشک متخصص را انتخاب نمایید. این پزشکان مشخص خواهند کرد که شما کاندیدایی مناسب برای ژل فک هستید یا نه. افرادی که دارای بیماری های زمینه ای یا بیماری های قلبی و عروقی هستند، نمی توانند ژل فک را تزریق کنند. معمولا افراد برای ایجاد ظاهری زیبا این روش را انتخاب می کنند اما شرط استفاده از ژل زاویه سازی فک این است که شما سالم باشید.

بیشتر بخوانید: عمل پروتز چانه؛ مزایا، ماندگاری و هزینه آن

زاویه سازی صورت با ژل چگونه انجام می شود؟

شما برای این که صورت خود را زاویه سازی کنید، ابتدا باید فرم فک خود را انتخاب نمایید. این فرم می تواند پهن، کشیده یا بیضی شکل باشد. برای این که تزریق ژل به فک انجام شود، باید آمادگی های قبل از تزریق را به دست بیاورید. سپس لباس مخصوص کلینیک را بپوشید و آماده تزریق ژل شوید.

پزشک منطقه مورد نظر خود را با استفاده از بی حس کننده های موضعی، بی حس می کند. سپس ژل در محل تزریق شده و تا اتمام ژل داخل سرنگ فرآیند تزریق ادامه پیدا می کند. ممکن است روند زاویه سازی صورت با تزریق ژل حدود سی دقیقه به طول بینجامد.

بهترین ژل برای زاویه سازی صورت

اگرچه ژل هایی زیادی برای زاویه سازی فک و صورت وجود دارند، اما معیار اصلی بهترین ژل های صورت، مرغوبیت و کیفیت آن ها است. برخی از بهترین ژل هایی که معمولا پزشکان به مراجعین خود پیشنهاد می کنند، عبارتند از:

 • ژل کلاژن
 • ژل هیلافرم
 • ژل رادیس
 • ژل کاپتیک

برای زاویه سازی فک چند سی سی ژل لازم است؟

پزشکان مقدار ثابتی از ژل را برای زاویه سازی فک تعیین نمی کنند، زیرا صورت هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. همین تفاوت در اندازه آرواره باعث شده است که میزان ژل نیز متغیر باشد. با این حال معمولا برای زاویه سازی فک با تزریق ژل به ۱ الی ۲ سی سی ژل نیاز خواهد بود. البته ممکن است در برخی از بیماران تا ۴ سی سی ژل نیز مورد استفاده قرار بگیرد. همه این ها به شرایط چهره خود فرد بستگی دارد. شما با شرکت در جلسات مشاوره قبل از تزریق ژل برای کانتورینگ صورت می توانید از میزان ژلی که قرار است به فک شما تزریق شود مطلع شوید.

مراقبت بعد از زاویه سازی صورت با ژل

اگر چه تزریق ژل برای زاویه سازی صورت و فک دوره نقاهت خاصی ندارد، اما رعایت برخی نکات می تواند در ماندگاری اثرات تزریق موثر باشد. مهمترین نکات بعد از زاویه سازی صورت با فیلرهای پر کننده عبارتند از:

محل مربوطه را فشار ندهید و لمس نکنید.

 • برای کاهش میزان تورم از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 • در ساعات پس از تزریق ژل اولیه صورت خود را نشوید.
 • آرایش نکنید.
 • داروهای خود را سر موقع مصرف نمایید.
 • نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید.

ماندگاری زاویه سازی صورت

جالب است بدانید که تزریق ژل برای زاویه سازی فک ماندگاری دائمی ندارد. بیمار پس از مدتی باید ژل را ترمیم کند تا نتایج آن همچنان بر روی پوست باقی بمانند. با توجه به تجربیات به دست آمده، ماندگاری کلی زاویه سازی صورت با ژل را بین 12 تا 24 تخمین زده می شود. در واقع با توجه به نوع ژل و مهارت پزشک، این ماندگاری از فردی به فرد دیگر متغیر خواهد بود.

عوارض زاویه سازی صورت

بسته به این که چه تکنیکی برای زاویه سازی کاربرد دارد، ممکن است عوارض مختلفی خود را نشان بدهند. در کل عوارض جانبی متداول پس از زاویه سازی صورت با ژل عبارتند از:

احساس خارش و سوزش و قرمزی در محل تزریق

 • ناراحتی های کوتاه مدت
 • به وجود آمدن ناهواری های پوستی
 • عفونت
 • آسیب رسیدن به رگ های خونی
 • عدم تقارن
 • واکنش های آلرژیک در پوست

هزینه زاویه سازی صورت

امروزه پزشکان برای تعیین هزینه های زاویه سازی صورت با ژل به عوامل مختلفی توجه می کنند . اولین عامل مهمی که منجر به تعیین هزینه های زاویه سازی فک با تزریق ژل می شود، دستمزد پزشک است. چنانچه شما پزشکی خوب را انتخاب کنید، بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد. اما در عین حال باید هزینه های بالایی را پرداخت کنید. علاوه بر پزشک، نوع ژل، میزان ژل تزریقی و نواحی مورد نظر برای تزریق در تعیین هزینه های نهایی زاویه سازی صورت با ژل موثر خواهد بود.

کلام آخر

ما در این مطلب در مورد زاویه سازی صورت با ژل و مزایا، عوارض، هزینه و نکات مهم در مورد آن صحبت کردیم. شما عزیزانی که قصد تغییر دادن فرم چانه خود را دارید، می توانید با مشاوره قبل از تزریق بهترین نوع ژل را برای چهره خود انتخاب کنید.

توجه داشته باشید اگر چه این روش عوارض جدی به همراه ندارد، اما تزریق در محیط های غیر پزشکی و آلوده زیر نظر افراد غیر مجرب می تواند مشکلات پوستی جدی را ایجاد کند. لذا در انتخاب پزشک و مکان تزریق دقت لازم را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط