لوگو دکتر فرخ کامران خواجوی
Search
Close this search box.
سوتین ماموپلاستی و لیفت سینه

سوتین ماموپلاستی و لیفت سینه

پس از انواع جراحی های سینه مانند جراحی لیفت سینه، جراحی ماموپلاستی و یا جراحی پروتز سینه جراح به بیماران خود توصیه می نماید که به مدت چند هفته و یا چند ماه از سوتین های مخصوص استفاده نمایند. این سوتین های توسط متخصصین و با مشاوره ی جراحان ساخته می شوند تا متناسب با نوع جراحی انجام شده در حفاظت و یا فرم دهی سینه به بیماران کمک نمایند.

این سوتین های راحت، مناسب و سازگار با فعالیت های روزمره هستند و می توانید در زیر لباس های خود آنها را بپوشید. ممکن است با توجه به نوع جراحی در هر مرحله احتیاج به استفاده از سوتین های مخصوص داشته باشید. این نوع از سوتین ها در تمام اندازه ها موجود می باشند.

دلیل استفاده از سوتین های مخصوص پس از جراحی

مراقبت های پس از جراحی سینه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. پس از جراحی بدن باید با تغییرات جدیدی که در سینه انجام شده است سازگار شود. پس از جراحی تورم و گردش خون در سینه باید مدیریت شود. در جراحی پروتز سینه باید پروتز ها در محل جدید خود تثبیت شوند. استفاده از سوتین های مخصوص در مدیریت تمام موارد ذکر شده موثر می باشد.

انواع سوتین های پس از جراحی سینه

سوتین های فشاری مخصوص برای انواع جراحی های سینه به صورت اختصاصی طراحی شده اند بنابراین با توجه به نوع جراحی باید سوتین مخصوص را تهیه نمائید، برخی از سوتین های مخصوص جراحی سینه عبارتند از:

 • سوتین ماموپلاستی
 • سوتین پروتز سینه
 • سوتین لیفت سینه

در صورتی که نمی دانید کدام سوتین برای شما مناسب می باشد نگران نباشید پس از اتمام جراحی، سوتین مناسب برای شما بدون پرداخت هزینه ی اضافی در اختیار شما قرار داده می شود. در برخی مواقع بیماران تقاضای یک سوتین اضافی (در هنگام شستشو و یا سایر موارد) نیاز دارند، در صورتی که سوتین اضافی بخواهید باید هزینه ی آن را جداگانه پرداخت نمائید.

انتخاب سوتین مخصوص ماموپلاستی

انتخاب اندازه ی سوتین مخصوص جراحی باید با توجه به اندازه ی سینه ی شما پس از جراحی انتخاب شود. انتخاب بهترین سوتین متناسب با نوع جراحی، اندازه  و فرم سینه پس از جراحی با توجه به نظر پزشک انجام می شود. همان طور که اشاره کردین این سوتین ها پس از جراحی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

ویژگی های سوتین های پس از جراحی سینه

 • بند و قلاب های قابل تنظیم دارند و می توانید سوتین خود را با توجه به تورم سینه ی خود پس از روزها و هفته های اول پس از جراحی تنظیم نمائید.
 • کاپ های این نوع از سوتین ها قابل تنظیم بوده و می توانید اندازه ی آنها را تغییر دهید.
 • جهت پوشیدن آسان و تحرک راحت این نوع از سوتین ها از قسمت جلو باز و بسته می شوند.
 • درزهای برش این نوع از سوتین ها به سمت بیرون می باشد بنابراین از سائیدگی در برش های محل جراحی و ایجاد هرگونه ناراحتی جلوگیری می نماید.
 • جنس پارچه های به کار رفته در این سوتین ها به گونه ای می باشد که ورود و خروج هوا در آن به سادگی صورت می پذیرد بنابراین پوست و بافت سینه در حین بهبودی می تواند به اصطلاح تنفس داشته باشد.
 • این نوع از سوتین ها به سرعت خشک می شوند بنابراین پس از شستن نیاز نیست که مدت زمان طولانی برای خشک شدن صبر نمائید.

زمان استفاده از سوتین مخصوص پس از جراحی سینه

استفاده از سوتین های مخصوص پس از جراحی معمولا از همان روزهای اول پس از جراحی سینه باید آغاز شود مگر در شرایط خاص که جراح به شما پیشنهاد دهد پوشیدن این سوتین ها برای مدتی به تعویق بیفتد. سوالی که برای اکثر بیماران پس از جراحی ایجاد می شود این است که استفاده از این سوتین ها تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد. بدون شک با توجه به فرم جدید سینه ها و ایجاد ظاهر دلخواه تمایل دارید سوتین های فانتزی و شیک تری نسبت به سوتین های مخصوص پس از جراحی انتخاب نمائید اما باید مدتی صبر نمائید. مدت زمان استفاده از سوتین های مخصوص به نوع جراحی شما بستگی دارد. در ادامه توضیحاتی در این مورد خواهیم داشت.

 • در صورتی که جراحی پروتز سینه انجام داده اید پیشنهاد می شود برای حدود 1 ماه از سوتین های مخصوص پس از جراحی استفاده نمائید.
 • پس از جراحی ماموپلاستی و لیفت سینه جراحان توصیه می نمایند 6 الی 8 هفته از این سوتین ها استفاده نمائید.

به این نکته توجه داشته باشید که فرم گرفتن و روند بهبودی در هر بیماری متفاوت می باشد و برخی از بیماران ممکن است به زمان بیشتر و یا کمتری برای استفاده از سوتین های مخصوص پس از جراحی نیاز داشته باشند.

سوتین های ورزشی بعد از جراحی زیبایی سینه

پس از انواع جراحی های سینه پیشنهاد می شود تا حداقل 2 ماه از ورزش و یا سایر فعالیت های شدید پرهیز نمائید. بعد از این مدت می توانید به تدریج فعالیت های ورزشی را آغاز نمائید، اما توصیه می شود در هنگام ورزش از سوتین های مخصوص ورزش استفاده کنید. این سوتین ها از سینه های شما به گونه ای محافظت می نمایند تا در هنگام ورزش کمترین میزان فشار به سینه های شما وارد شود.

بنابراین پس از اینکه زمان استفاده از سوتین های مخصوص جراحی به پایان رسید با مشورت پزشک خود یک سوتین مخصوص ورزش تهیه نمائید و در هنگام هرگونه فعالیت ورزشی تا زمان بهبود کامل از این سوتین ها استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط