لوگو دکتر فرخ کامران خواجوی
Search
Close this search box.

جراحی لیفت شقیقه؛ مزایا، ماندگاری و هزینه آن

جراحی لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال ابرو روشی موثر برای رفع افتادگی و شلی پوست در ناحیه پیشانی و گیجگاهی بالای ابرو محسوب می شود. به کمک این جراحی پوست ابرو، قسمت بیرونی چشم و پوست بخش گونه بالا کشیده می شود. به همین علت این عمل به جوانسازی، زیبایی و افزایش اعتماد به نفس در افراد کمک می کند. برای آشنایی بیشتر با مزایا، عوارض، نحوه جراحی، ماندگاری و هزینه عمل لیفت شقیقه تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جراحی لیفت شقیقه چیست؟

عمل لیفت شقیقه نوعی عمل جراحی است که در آن پوست بخش گیجگاهی به سمت بالا کشیده می شود. در این صورت پوست شل و افتاده روی صورت از بین رفته و جوان تر می شود.  در طول این جراحی پزشک مربوطه به شما مشورت می دهد تا آمادگی های لازم برای جراحی را پیدا کنید. معمولا جراحی های شقیقه را می توان با جراحی پلک، لیفت پیشانی و لیفت صورت به طور همزمان انجام داد.

جراحی لیفت شقیقه برای چه افرادی مناسب است؟

برای هر جراحی محدودیت هایی در نظر گرفته شده اند که باعث می شوند برخی از افراد کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب شوند. به طور کلی، عمل بالا کشیدن شقیقه برای افراد با شرایط زیر توصیه می شود:

 • افرادی که  از سلامت عمومی برخوردار هستند و از بیماری جدی رنج نمی برند.
 • افرادی که با کاهش وزن دچار افتادگی پوست شده اند که با روش های غیر جراحی مانند تزریق ژل، بوتاکس و چربی ترمیم نمی شود.
 • افرادی که افتادگی ابرو و شقیقه باعث محدودیت در دید آن ها می شود.
 • شقیقه ها بیش از حد بزرگ هستند و با سایر اجزای صورت شما هماهنگی ندارد.

مزایا جراحی لیفت شقیقه

لیفت تمپورال مزایای زیادی را با خود به همراه دارد. همین امر باعث شده است که متقاضیان این نوع از جراحی افزایش پیدا کند. برخی از مهم ترین مزایایی این روش عبارتند از:

 • با کمک این روش می توانید جذابیت بیشتری را به پوست خود ببخشید و شادابی پوست را چند برابر کنید.
 • عوارض این روش کم است و زمان جراحی نیز کوتاه است.
 • دوران نقاهت کوتاه مدت است.
 • با توجه به این که محل برش پنهان است، جای زخم بر روی پوست شما بافی نخواهد ماند.
 • نتایج این جراحی ماندگار هستند و اثرات آن با مراقبت های لازم از پوست برای مدت طولانی بر روی چهره باقی می ماند.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت با نخ (راهنمای کامل)

نحوه جراحی لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه در اغلب موارد به همراه عمل لیفت پلک انجام می شود. اگر بیمار موافق لیفت پلک نباشد، می تواند فقط لیفت تمپورال را انتخاب کند. این روش جراحی در اصل یک روش جراحی سرپایی و سریع است که بدون بیهوشی انجام می شود. پزشکان برای بی حس کردن ناحیه تحت عمل، از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.

در عمل لیفت شقیقه بر روی قسمت زیرین خط رویش مو نوعی برش ایجاد می شود. سپس پوست به سمت بالا کشیده شده و بخیه می خورد. با توجه به تشخیص پزشک، میزان پوست اضافی قابل برداشت از ناحیه تحت درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با بخیه زدن پوست، جراحی به پایان رسیده و دوره نقاهت آن آغاز می شود.

مراقبت بعد از جراحی لیفت شقیقه

تا زمانی که به نکات مهم مربوط به جراحی لیفت شقیقه توجه نداشته باشید، این جراحی در مسیر درستی پیش نخواهد رفت. شما پس از انجام لیفت شقیقه باید تا سه روز در منزل استراحت کنید. در دوران نقاهت پس از لیفت تمپورال باید دستورالعمل های پزشک را رعایت کنید که عبارتند از:

 • از انجام ورزش  های سنگین اجتناب کنید.
 • حداقل تا 48 ساعت از رانندگی کردن خودداری کنید.
 • پوست نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. در صورت خروج از منزل، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • طبق توصیه پزشکان، به کمک کمپرس های یخ می توانید عوارض ناشی از لیفت شقیقه را به حداقل برسانید.

ماندگاری جراحی لیفت شفیقه

بسیاری از افراد با این وسال مواجه می شوند که آیا لیفت شقیقه دائمی است؟ به طور کلی، هیچ جراحی زیبایی به ویژه جراحی های پوست دائمی نیست، زیرا روند پیری پوست با افزایش سن اجتناب ناپذیر است. با این حال، جراحی هایی مانند لیفت شقیقه می توانند پیری پوست را به تعویق بیندازند.

شایان ذکر است که این روش جراحی نسبت به سایر روش ها ماندگاری بیشتر دارد. در جراحی لیفت شقیقه اگر بهترین پزشک را انتخاب کنید، تا ده سال می توانید از نتایج مطلوب آن برخوردار شوید. در ضمن، عواملی همچون سبک زندگی، مهارت پزشک و میزان برداشت پوست می توانند در نتایج عمل لیفت شقیقه تاثیر گذار باشند.

عوارض لیفت شقیقه

هر جراحی می تواند در کنار مزیت های زیاد، عوارضی هم به همراه داشته باشد. این جراحی می تواند عوارض کوتاه مدتی مانند قرمزی و التهاب در ناحیه برش را ایجاد کند، اما خوشبختانه پس از طی شدن دوره نقاهت از بین می رود.

اگر چه جراحی لیفت شقیقه ایمن و موثر است، اما گاهی در اثر عدم تجربه پزشک باعث عورض جدی می شود. از جمله مهم ترین عوارضی که این روش جراحی با خود به همراه دارد می توانیم به خون مردگی در قسمت زیرین پوست و آسیب رسیدن به اعصاب اشاره کنیم.

علاوه بر این، ممکن است احتمال حساسیت به ماده بی حس کننده یا داروی بیهوشی در این جراحی ها وجو داشته باشد. با این حال، انتخاب جراح خوب لیفت شقیقه و رعاین مراقبت های بعد از عمل بروز این خطرات را به حداقل می رساند.

هزینه جراحی لیفت شقیقه

هزینه های مربوط به عمل لیفت شقیقه با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شوند که در افراد مختلف، متغیر خواهند بود. با توجه به امکانات کلینیک های مختلف و مهارتی که پزشک دارد، این هزینه ها یکسان نیستند. همچنین، ویزیت های بعد از عمل، داروهای تجویز شده توسط پزشک، ناحیه تحت درمان و میزان چروک های پوستی همه و همه به نوعی بر روی هزینه های مربوط به لیفت شقیقه نقش دارند. چیزی که اهمیت دارد، انتخاب پزشکی باتجربه و ماهر است.

نتیجه گیری

لیفت شقیقه مانند هر عمل دیگری می تواند مزایا و عوارض خاص خود را داشته باشد. اما نسبت به روش های غیر جراحی، ماندگاری بالایی دارد. به طور کلی، افرادی که در اثر افزایش سن و کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست شده اند، بهترین متقاضیان برای لیفت تمپورال هستند. اگر چه این عمل جراحی بدون عوارض جانبی است، اما برای کاهش عوارض احتمالی باید زیر نظر جراح متخصص پلاستیک انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط